Pierwsze spotkanie w ramach projektu “Nobliści pytają”

Pierwsze spotkanie w ramach projektu “Nobliści pytają”

Wczoraj, 28 września nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniach z Louisem Klé oraz Aleksandrą Majak w ramach projektu “Nobliści pytają” organizowanego przez Fundację Nowa Szkoła.

Louis jest literaturoznawcą, młodym poetą australijskim i doktorantem na University of Cambridge. W tym miesiącu jest on honorowym gościem Miasta Krakowa w ramach programu stypendialnego dla poetów miast literatur UNESCO. Opowiadał o swojej pracy, pasji do literatury oraz rodzinnych stronach.

Aleksandra Majak jest literaturoznawczynią i absolwentką naszej szkoły, absolwentką University of Cambridge i doktorantką na University of Oxford. Mówiła ona o studiach na najlepszych uczelniach, pasji i codzienności życia na Oxbridge. Nasi uczniowie poznali wymagania najlepszych uczelni świata i mieli okazję analizować listy motywacyjne licealistów aplikujących do Anglii.

Dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie.