Noc Kryminalnych Zagadek

Noc Kryminalnych Zagadek

Już po raz czwarty, ostatni w tym roku szkolnym, odbyła się na terenie Prywatnej Szkoły im. Noblistów Polskich w Krakowieimpreza z cyklu „Noc Noblistów”. Tej nocy dzieci uczestniczyły w zajęciach przybliżających tematykę detektywistyczną. Byli uczestnikami warsztatów daktyloskopijnych prowadzonych przez studentów z „Koła kryminalistyki” Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczestniczyli w grze „Na tropie uprzedzeń”, w której ich zadaniem było odszukanie sprawców na podstawie poszlak i śladów. Był także czas, aby puścić wodze fantazji i tworzyć „Czarne historie”. Rano, jak zwykle, uczestnicy posilili się wspaniałym śniadaniem.

Ogółem we wszystkich nocach wzięło udział 240 uczestników, a dzięki zaangażowaniu rodziców na realizację zadań fundacji zebraliśmy ponad 14 tysięcy złotych.

Gorące podziękowania kierujemy do opiekunów, którzy nieodpłatnie uczestniczyli w przygotowaniach, prowadzili zajęcia i opiekowali się uczestnikami w trakcie imprez. Są to:

Barbara Barszcz, Mirosław Batko, Małgorzata Bzowska, Magdalena Czajkowska, Daniel Górski, Małgorzata Iwanow, Grażyna Jędrysek-Raszka, Paweł Kindlik, Agnieszka Korczak, Joanna Kozłowska, Patryk Kundera, Jadwiga Marek, Monika Pęgiel-Dromundo, Joanna Putek, Jarosław Sobota, Karolina Stasiowska, Monika Tietze, Barbara Urbanik, Violetta Węglarz, Urszula Wierzgacz, Patryk Wyskocki.

Dziękujemy wolontariuszom (w tym naszym absolwentom), którzy uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji zajęć.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym projekt “Noce Noblistów” będzie kontynuowany i spotka się z równie dużym zainteresowaniem.