Noc Kodowania za nami!

Noc Kodowania za nami!

58 uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie w ramach projektu “Noc Noblistów” organizowanego przez Fundację Nowa Szkoła, po raz pierwszy miało okazję przekonać się, jak wygląda szkoła nocą. W piątek, 26 października chętni uczniowie klas IV-VIII oraz gimnazjum stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i pluszakami do spania.

Podzieleni na grupy uczestnicy podczas “Nocy Noblistów” mieli okazję poznać tajniki kodowania i programowania, rozwiązywać szyfry i łamigłówki oraz próbować odkodować „smaki”. Uczestnikom nie zabrakło także czasu na zajęcia sportowe w sali gimnastycznej. Najciekawszym doświadczeniem okazał się jednak sam nocleg w salach lekcyjnych. Po krótkim śnie przyszedł czas na wspólne i zdrowe śniadanie przygotowane przez opiekunów.

Wszyscy bawili się świetnie i już nie mogą doczekać się następnego nocowania w szkole, które odbędzie się 30 listopada.

Serdecznie dziękujemy opiekunom podczas Nocy Kodowania: p. Sławomirowi Barszczowi, p. Agnieszce Korczak, p. Jadwidze Marek, p. Mirosławowi Batko, p. Danielowi Górskiemu, p. Pawłowi Kindlikowi oraz p. Patrykowi Kunderze. Wdzięczność wyrażamy wolontariuszom, którzy pomagali w przygotowaniu Nocy Noblistów.

Dochód z zakupu cegiełek na rzecz Fundacji „Nowa Szkoła” wyniósł 4 400 zł. Zebrane fundusze z Nocy Kodowania i kolejnych nocy są gromadzone na koncie fundacji, a następnie zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji.