Nobliści pytają… – spotkanie z Michałem Rusinkiem

Nobliści pytają… – spotkanie z Michałem Rusinkiem

26 marca odbyła się kolejna edycja spotkania z cyklu „Nobliści pytają”. Tym razem zaproszonym gościem był Michał Rusinek – pracownik naukowy, autor książek dla dorosłych i dzieci, literaturoznawca, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, były sekretarz noblistki.

Młodsi uczestnicy wzięli udział w spotkaniu na temat twórczości dla dzieci. Wraz z autorem omówili podstawowe terminy literackie dla poezji, by potem wspólnie przeczytać wybrane wiersze z książek „Krakowski rynek”, „Jaki znak twój”. Następnym punktem literackiego spotkania było wspólne stworzenie opowiadania o niecodziennym charakterze. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Po części oficjalnej był czas na pytania, którym nie było końca.

Z kolei starsi słuchacze wysłuchali wykładu  prof. Rusinka na temat Wisławy Szymborskiej, poetyki jej wierszy oraz aktualności związanych z Fundacją. Druga część spotkania opierała się na formule dyskusji i pytań do gościa. Poruszono tematykę związaną z noblistką, z poezją współczesną, projektami literackimi, tłumaczeniom.