“Nobliści pytają…” – spotkanie z kryminologiem

“Nobliści pytają…” – spotkanie z kryminologiem

19 marca uczniowie klas 0-3 uczestniczyli  w spotkaniu z Panią  dr Joanną Stojer-Polańską, kryminalistykiem w ramach projektu “Nobliści pytają…”. Nasz gość prowadzi interdyscyplinarne badania  z obszaru zaginięć kryminalnych oraz badania dotyczące ciemnej liczby przestępstw. Prowadzi również zajęcia na uniwersytecie dzieci. Łączy pasje prywatne, to znaczy miłość do psów i koni, z naukowymi. Wyszły z tego zwierzęta na służbie J. Pisze książki dla dzieci o śladach, psach i koniach w służbach mundurowych, a dla dorosłych redaguje książki z serii Przypadki kryminalne. Pracuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu oraz na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.

Na spotkanie przyjechała z ukochanym psem Shiny, który jest świetnym tropicielem śladów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in. kim jest badacz śladów, co to jest ślad i po co go badać oraz jaka jest rola zwierząt w pracy policjanta. Podczas warsztatów najmłodsi badali ślady linii papilarnych i poznawali zawartość walizki kryminalistycznej.