Kolejna edycja Wioski Olimpijskiej za nami!

Kolejna edycja Wioski Olimpijskiej za nami!

W dniach 11 – 20.08.2019 w Krakowie odbyła się kolejna edycja Wioski Olimpijskiej  organizowanej przez COLLEGIUM INVISIBILE . Obfituje ona w atrakcje akademickie, warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady gościnne z szerokiego zakresu dziedzin od sztuk wizualnych, prawa, fizykę po psychiatrię i psychologię.

Podczas tegorocznej „Wioski” każdy uczestnik wybrał dwa najbardziej interesujące go seminaria, których oferta obejmowała zajęcia takie jak choćby: wizje integracji europejskiej (Michal Gulczynski), estetyka w obliczu awangardy (Agata Iżykowska-Uszczyk), literatura angielska XX wieku czy też (pseudo)nauka stosowana (Marysia Różańska, Katarzyna Szarla) lub wprowadzenie do językoznawstwa (Maksymilian).

W „Wiosce Olimpijskiej” udział wzięło 25 uczniów i uczennic, będących laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

COLLEGIUM INVISIBILE jest partnerem Fundacji Nowa Szkoła, której podopieczni objęci są specjalnym tutorialem z nauk medycznym oraz historii sztuki.