Gala rozdania nagród w konkursie “Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem”

Gala rozdania nagród w konkursie “Dbamy o nasze miasto-walczymy ze smogiem”

Trzecia edycja konkursu plastycznego “Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem” już za nami. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 13 grudnia w budynku Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Krakowie. Zaszczyciło nas wielu gości, wśród nich laureaci i wyróżnieni w konkursie uczniowie wraz z opiekunami. Gośćmi honorowymi byli: pani Anna Prokop-Staszecka, dyrektor  Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie, radna Miasta Krakowa oraz przewodniczący konkursowego jury pan profesor Piotr Jargusz – artysta-malarz i grafik, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważny i aktualny jest temat konkursu, ale przede wszystkim jak zdolni są uczniowie, których prace zostały nagrodzone.

Galę poprowadziła pani Małgorzata Bzowska, członek jury i współpomysłodawczyni konkursu, która pogratulowała wszystkim uczestnikom wielkiej kreatywności.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Prywatnej Szkoły im, Noblistów Polskich w Krakowie. Grupa teatralna zaprezentowała performance pt. “Smok kontra smog”. Scenariusz do tej inscenizacji napisały uczennice z klasy siódmej: Natalia i Julia Wolff oraz Maja Trembecka i Klaudia Michna, a w obsadzie zobaczyliśmy uczniów z klasy 5a, 7a oraz 3GB. Przedstawienie było przygotowane pod czujnym okiem pani Agnieszki Korczak.

Chór szkolny pod kierunkiem pani Karoliny Stasiowskiej pięknie dopełnił całości śpiewając między innymi “Earth song” Michaela Jacksona.

Dziękujemy za liczny udział w naszym konkursie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, czwartej edycji.